NASZE PROJEKTY

I Gminny Konkurs Matematyczny

15 maja w Szkole Podstawowej w Rakach odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny, którego organizatorami były szkoły podstawowe z Drążdżewa i Raków. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, IV – V oraz VI – VII. W konkursie wzięło udział łącznie 54 miłośników matematyki ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Krasnosielc. Uczestnicy z klas I – III oraz IV – VI mieli za zadanie rozwiązać testy składające się z 15 zadań. Zmagania trwały 60 minut. Starsi uczestnicy konkursu (klasy VI – VII) przygotowywali gry dydaktyczne, a najlepsi prezentowali swoje prace w dniu konkursu. Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły to:
Klasy I – III:
I miejsce – Wiktoria Jaworska SP Drążdżewo
III miejsce – Krzysztof Bakuła SP Drążdżewo

Nagrodzone prace w kategorii klas VI – VII:
„Wąż matematyczny”- grę wykonała Oliwia Płuciennik
„Matematyczne 5 sekund” – grę wykonali Jakub Warych i Adam Sztych
„Coolmath” – grę wykonały Weronika Zadrożna i Natalia Wyszyńska

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki. Uczniowie z naszej szkoły osiągnęli najwyższy średni wynik punktowy spośród wszystkich czterech uczestniczących szkół i otrzymali pamiątkowy dyplom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie w matematyczne zmagania i życzymy dalszych sukcesów.

Comments are closed.