NASZE PROJEKTY

Czytamy!

8 czerwca 2018 r. o godz. 10:00 cała społeczność Szkoły Podstawowej w Drążdżewie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam!” W akcji wzięli udział przedszkolacy, uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Do szkolnej akcji czytelniczej przyłączyła się również pani Krystyna Suchołbiak – bibliotekarka z Publicznej Samorządowej Filii Bibliotecznej w Drążdżewie. Głównymi celami akcji było popularyzowanie aktywności czytelniczej wśród dzieci i młodzieży, promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo. Nasza szkoła liczy 134 uczniów oraz 49 przedszkolaków, 18 nauczycieli i 7 pracowników obsługi. Całe przedsięwzięcie uważamy za bardzo udane. Wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej. Każdy uczestnik akcji przyniósł ze sobą ulubioną książkę. Na początek głos zabrała pani dyrektor Barbara Kluczek, która powitała obecnych i zachęciła do czynnego udziału w przedsięwzięciu. Następnie bibliotekarz szkolny pan Michał Walasek przedstawił cele i założenia akcji. Najpierw nauczyciele czytali dzieciom fragmenty książki: pt. „Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem”, ponieważ nasza Biblioteka Szkolna nosi właśnie imię Kubusia Puchatka. Później przedstawiciele z poszczególnych klas czytali głośno fragmenty swoich ulubionych książek. Pojawiły się fragmenty książek „Opowieści z Narnii”, „Chłopcy z placu broni”, „Krzyżacy”, były baśnie, wiersze i inne ciekawe opowieści. Wszyscy starali się przeczytać jak najpiękniej wybrany przez siebie fragment. Na tę uroczystość dzieci przyniosły swoje ulubione książki z domu, biblioteki szkolnej i publicznej. Swoim czytaniem starały się zachęcić inne dzieci do przeczytania właśnie tej książki. Znalazł się też czas na ciche czytanie. Dzieci udowodniły, że lubią czytać książki. Czytanie odpręża, daje wyciszenie, relaksuje, rozwija wyobraźnie. I tak jak głosiły hasła, na przygotowanych przez uczniów plakatach: „Wszystkie książki mówią”, „Czytać książki wielka chluba, wszystko w życiu Ci się uda”, „Książki dają radość tym, co je czytają”, „Kiedy czytam rano i wieczorem, moja buzia tryska humorem”, „Kiedy czytam książki rano, mam humoru, aż ponadto”, „Czytać książki fajnie jest – ten kto czyta jest the best”, „Bo kto książek czyta wiele, ten do życia wchodzi śmielej”. Wydarzenie było dokumentowane fotograficznie w sposób pokazujący frekwencję i formę realizacji akcji czytelniczej. Na koniec utworzyliśmy wielki krąg czytelniczy oraz „żywy” napis: „CZYTAMY”. To był wspaniały i niezapomniany dzień w szkole. Całe przedsięwzięcie uważamy za bardzo udane.

Comments are closed.