NASZE PROJEKTY

Ortografia na medal

Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Ortograficznym „Ortografia na medal” pod patronatem Starosty Makowskiego, który odbył się 15 lutego 2019r. w Płoniawach–Bramurze. Do konkursu przystąpiło 60 uczestników z 16 szkół z powiatu makowskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Joanna Kacprzyńska, Mateusz Jędrzejewski oraz Oliwia Kruk, którzy zostali wyłonieni w wyniku eliminacji szkolnych. W czasie rozgrywek powiatowych konkursu uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad ortografii i interpunkcji polskiej oraz bezbłędnie napisać dyktando p.t. „Halucynacje”. W kategorii klas IV-VI III miejsce zajął Mateusz Jędrzejewski.
Mateusz następnie uczestniczył w wojewódzkim finale XIX Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”, który odbył się 9 marca 2019 roku w Zespole Szkół Samochodowych im. Czesława Orłowskiego w Warszawie.
Miło mi wszystkich poinformować, że Mateusz Jędrzejewski został finalistą tego konkursu. Gratuluję sukcesu!

Bogusława Dudek

Comments are closed.