NASZE PROJEKTY

Konkurs wyścigów modeli samochodów RC

W Szkole Podstawowej im. Edwarda Rolskiego w Drążdżewie w Sali gimnastycznej odbyły się zawody dla ministrantów pod hasłem: „Panowanie nad kierownicą”. Organizatorem konkursu był ksiądz proboszcz Parafii Drążdżewo Leszek Kamiński. Opiekunami byli: pani katechetka Jolanta Gacioch, rodzice – Barbara i Stanisław Płoscy. Celem konkursu była nie tylko zabawa, ale uzmysłowienie, że w naszym życiu liczą się zasady bezpieczeństwa, tak jak kierowca jadący pojazdem, aby dotrzeć do celu bezpiecznie musi znać przepisy ruchu drogowego i stosować się do nich. Musi również pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania. Człowiek żyjący we współczesnym świecie narażony jest na wiele zła. Musimy zatem ciężko pracować nad naszymi emocjami, przestrzegać obowiązujących nas nakazów, wziąć życie w swoje ręce, jak kierowca trzyma kierownicę, aby nie zboczyć i dotrzeć do celu, do Królestwa Niebieskiego.
Komisja sędziowska: ędzia główny – Ochenkowska Karolina, podaje moment startu, podaje numery boczne pojazdów i mierzy czas. Sędziowie boczni – Weronika Zadrożna i Paulina Goździewska, sygnalizują chorągiewką odpowiedniego koloru o wyjechanie pojazdu poza obręb trasy i dyskwalifikują zawodnika.
W konkursie wzięło udział 13 ministrantów. Pierwsze odbyte jazdy to jazdy próbne. Zawodnicy jeździli w parach, gdzie do dalszego etapu zakwalifikowała się jedna osoba. Zawodnicy startowali w trzech rundach.
Pierwsze miejsce otrzymał Hubert Jurczewski, uczeń klasy 7.
Drugie miejsce otrzymał Adrian Goździewski.
Trzecie miejsce otrzymał Konrad Jurczewski, z klasy 8.
Zawodnicy zostali nagrodzeni słodyczami, a zwycięzca otrzymał dodatkowo składankę (makietę starego Kościoła z Parafii Drążdżewo). Wszyscy uczestnicy konkursu i opiekunowie otrzymali nagrody pocieszenia w postaci słodyczy. Na sali uczestnikom dopingowały pozostałe osoby. Wszyscy byli zadowoleni, to było bardzo miłe popołudnie.

Comments are closed.