NASZE PROJEKTY

Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień

18 listopada w naszej szkoły obchodzono po raz pierwszy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Pomysł zorganizowania takiego święta narodził się już w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych i był odpowiedzią na konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem. Światowy Dzień Życzliwości miał służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie drugim ludziom życzliwości.
Uczniowie klasy VII przygotowali z tej okazji gazetkę informującą o pochodzeniu święta oraz cytatami o życzliwości i uśmiechu. Od samego rana rozdawali wszystkim uśmiechnięte buźki, a na drzwiach i gazetkach zostały rozwieszone plansze z miłymi słowami oraz uśmiechami do zerwania i wzięcia ze sobą. Na dolnym korytarzu na ten dzień wyrosło drzewo życzliwości, na którym uczniowie mogli przypiąć listki z zapisanymi podziękowaniami oraz pozdrowieniami dla kolegów i koleżanek. Chętnych nie brakowało i drzewo, pomimo jesieni, szybko pokryło się liśćmi. Uczennice klasy VII przygotowały ponadto zabawy dla najmłodszych uczniów. Wszyscy miło spędzili ten dzień, a żółty kolor, który królował na korytarzach szkolnych tylko poprawiał nastrój.
Uprzejmość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden w roku. Bądźmy życzliwi i uprzejmi dla siebie przez cały rok !!!

 

Comments are closed.