NASZE PROJEKTY

Poznajemy zawody

Realizując kolejne zadania z planu pracy przedszkola zaprosiliśmy na spotkanie z dziećmi lekarza pediatrę Panią dr Marlenę Moszczyńską Regulską.
Celem wizyty było zwrócenie uwagi na dbanie o higienę osobista w związku z koronawirusem. Pani doktor zwróciła uwagę dzieci na sposób mycia rąk, zasłaniania ust podczas kichania, kaszlu. Wytłumaczyła dzieciom na czym polega ten wirus i co należy robić by się go ustrzec. Szczególną uwagę zwróciła na przyczyny, które wywołują choroby: brudne ręce, brudne owoce, nie przestrzeganie zasad zdrowego trybu życia. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do obejrzenia stetoskopu, jak również zapoznania się z podstawowym sprzętem medycznym niezbędnym do badań, obejrzały próbówki, strzykawki, maski, próbkę wymazu. Pani doktor wraz z dziećmi przećwiczyła właściwe mycie rąk.
Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowie, z zainteresowaniem słuchały wyjaśnień o potrzebie zabezpieczania się przed chorobami poprzez dbanie o higienę osobistą. Na koniec pani doktor podziękowała dzieciom za cierpliwość i żywe zainteresowanie tematem spotkania. Pochwaliła ich wiedzę i wręczyła kolorowe naklejki Dzielnego Pacjenta i słodkości. W podziękowaniu za wizytę dzieci obdarowały gościa kwiatami.
Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że w przyszłości wizyta dzieci w gabinecie lekarskim nie będzie budziła nieprzyjemnych uczuć.

Comments are closed.