NASZE PROJEKTY

„Orły ortografii”

Jesienią 19 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny”. 29 października z zadaniami zmagali się uczniowie klasy II i III, natomiast 12 listopada test pisali uczniowie klasy IV i VI, każdy w swojej kategorii wiekowej. Wszyscy, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazali szczególne zainteresowanie przedmiotem, ambicję i zaangażowanie w naukę. Pod koniec stycznia otrzymaliśmy wyniki tego konkursu i okazało się, że jest wśród naszych uczniów czworo laureatów:
Aniela Krajewska kl. III – laureat, IV miejsce w kraju
Miłosz Sztych kl. II – laureat, V miejsce w kraju
Amelia Ślaska kl. II – laureat, V miejsce w kraju
Julia Bednarczyk kl. VI a – laureat, VIII miejsce w kraju.
Otrzymali oni dyplomy laureata oraz małe upominki, natomiast pozostali uczestnicy dyplomy uznania i również drobne pamiątki. Pomimo, że nie udało się zdobyć najwyższych nagród, to jednak radość, nawet z najmniejszego sukcesu, okazała się ogromna. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z ortografią i nie tylko! Podziękowania kierujemy także do nauczycieli, którzy przygotowali swoich uczniów do konkursu.

Anna Czarnecka

 

Comments are closed.