NASZE PROJEKTY

Konkurs poetycki roztrzygnięty!

Co zrobić z uczuciami, które tłumimy w sobie w czasie pandemii? Jak podzielić się z innymi tym, co czujemy? Doskonałym sposobem jest przelanie uczuć na papier i zapisanie w formie wiersza.

Z tego typu pomysłem skierowanym do mieszkańców powiatu makowskiego wystąpiło Starostwo Powiatowe w Makowie Maz. organizując Powiatowy Konkurs Poetycki „Cały powiat pisze wiersze”.

Uczniowie z naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się do konkursu i do organizatorów przesłali 16 utworów. Konkurs przeprowadzano w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych do lat 18 i kategoria 18+.

W kategorii uczniowie szkół podstawowych komisja konkursowa w składzie  dyrektor Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Promocji i Rozwoju Gospodarczego – Joanna Rzepka, przewodnicząca Rady Powiatu- Teresa Jolanta Włoczkowska oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej- Anna Zatońska nagrodziła następujących uczniów z naszej szkoły:

II m. zajęła Alicja Sztych z kl. VII za utwór p. t. „Zielony kolor”

Wyróżnienie otrzymał Michał Płuciennik z kl. IV za utwór p.t. „ Rodzina”

Wyróżnienie otrzymała również Julia Kardaś z kl. VII za utwór p.t. „Marzenia”.

Gratuluję sukcesów i zachęcam wszystkich do refleksji nad siłą słowa i poezji.

Bogusława Dudek

Comments are closed.