NASZE PROJEKTY

Ortografia na medal

Już po raz szósty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Ortografia na medal” pod patronatem Starosty Powiatu Makowskiego, który odbył się 26 lutego 2021r. Do konkursu w całym powiecie przystąpiło 51 uczestników z 12 szkół z powiatu makowskiego. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie wyłonieni w wyniku eliminacji szkolnych:
Julia Bednarczyk kl. VIa,
Wiktoria Jaworska kl. VIb,
Jakub Tupacz kl. VII,
Oliwia Kruk kl. VIII,
Mateusz Jędrzejewski kl. VIII.
W czasie rozgrywek powiatowych konkursu uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad ortografii i interpunkcji polskiej oraz bezbłędnie napisać dyktando p.t. „Koronawirus to nie czary- mary” (kl.V-VI) oraz dyktando „Koronawirusowa chandra” (kl. VII-VIII).
Miło mi poinformować, że 4 marca 2021r w Płoniawach- Bramurze jury pod przewodnictwem pani Iwony Jaworskiej wyłoniło zwycięzców, wśród których znaleźli się uczniowie z naszej szkoły:
w kategorii klas V-VI
III miejsce zajęła Julia Bednarczyk z kl. VIa,
w kategorii klas VII- VIII
III miejsce zajął Mateusz Jędrzejewski z kl. VIII.

Gratuluję sukcesu!
Bogusława Dudek

Comments are closed.