NASZE PROJEKTY

Dzień bez plecaka

W czwartek 17 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Drążdżewie odbył się Dzień bez plecaka. Dzień bez plecaka (ang. No backpack day) jest obecnie gorącym trendem na wszystkich portalach społecznościowych. Polega on na tym, że uczniowie zamieniają zwyczajowe plecaki na inne produkty do przenoszenia rzeczy. Młodzi ludzie prześcigają się w pomysłach – każdy z nich chce wybrać coś najbardziej oryginalnego. Uczniowie z naszej szkoły prześcigali się w pomysłach na nietypową torbę szkolną. Wśród wyborów znalazła się wanna, czy kosz na śmieci, a nawet wózek dziecięcy. Okazało się, że kreatywność i wyobraźnia naszych uczniów nie zna granic. W klasach pojawiły się walizki, torby podróżne, poduszki, skrzynki na narzędzia, reklamówki, kosze plastykowe, a nawet taczka, czy pojemnik na pieczywo. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wszystkie te przedmioty służyły jako nośnik dla książek, piórników, zeszytów, śniadania czy stroju na wf. Dzień bez plecaka był jednak nie tylko zabawą. Jak bywa to w szkole, pociągnął za sobą także walor edukacyjny. Poprzez tę akcję uczniowie zwracali uwagę na problem dostępności do edukacji w najbiedniejszych regionach świata.

Comments are closed.