NASZE PROJEKTY

Spotkanie z policjantem

Bezpieczne ferie – spotkanie z policjantem

W piątek 3 lutego 2023 r. naszą szkołę odwiedził policjant, dzielnicowy – p. Łukasz Łazarz. W trakcie spotkania przeprowadził rozmowę z dziećmi klas I-VIII Ina temat bezpieczeństwa w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi. Pan policjant przypomniał o zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych, powiedział też jak ich unikać.
Prowadzący spotkanie zwracał uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania .Ponadto przypominał zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Pan policjant omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.
Przestrzegał również przed wpuszczaniem nieznajomych do domu. Policjant informował o sposobach zachowania i wzywania pomocy w przypadku nagłych zdarzeń. Podczas spotkania z policjantem uczniowie mogli dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych.
Dzieci aktywnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze, a pan policjant udzielił cennych wskazówek dzieciom jak bezpiecznie bawić się podczas ferii, po to, aby po 2-tygodniowym odpoczynku szczęśliwie i pełni sił wrócić do szkoły.

Comments are closed.