NASZE PROJEKTY

Święto Konstytucji 3 Maja

Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

We wtorek 30 kwietnia 2013r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Z okazji święta narodowego uczniowie i nauczyciele do odświętnych ubrań przypięli biało – czerwone kotyliony lub medale Konstytucji 3 Maja z widocznym orłem na czerwonym tle. Przedszkolaki wykonały specjalnie na tę okazję biało – czerwone chorągiewki.
Na początek głos zabrała pani dyrektor Barbara Kluczek, która odczytała list prezydenta RP Bronisława Komorowskiego skierowany do dzieci i nauczycieli z okazji Święta 3 Maja. List uświadomił nam jak bardzo ważne jest przywiązanie do tego co polskie oraz na czym polega duma narodowa.
Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie przedstawili program słowno – muzyczny, przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Szewczak i p. Machała Walaska, poświęcony wydarzeniom sprzed ponad 200 lat. Uczniowie recytowali wiersze poświęcone ojczyźnie i śpiewali pieśni patriotyczne.
Potem wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną ukazującą twórców konstytucji i przedstawiającą okoliczności uchwalenia ustawy zasadniczej.
Szkolne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja były doskonałą lekcją historii i patriotyzmu.

Comments are closed.