NASZE PROJEKTY

Choinka 2014

W przedszkolu
Karnawał to czas radości i rozrywki, dlatego też w Publicznej Szkole Podstawowej im. Edwarda Rolskiego w Drążdżewie również nie zabrakło tanecznych uroczystości.
Najpierw 23 stycznia o godzinie 10.00 choinkową zabawę rozpoczęły dzieci przedszkolne z trzech grup: „Motylki”, „Truskawki” oraz „Biedronki”. Wspólnie z dziećmi bawili się wychowawcy poszczególnych grup, rodzice oraz inni pracownicy szkoły. Zabawę umilał wszystkim zespół „Takt” z Przasnysza, który przygotował dla dzieci szereg różnych zabaw urozmaiconych chustami animacyjnymi, tunelami, balonami, piłeczkami i innymi pomocami, dzięki którym zabawa była atrakcyjna i niezapomniana. Po przerwie obiadowej dzieci ponownie udały się na salę gimnastyczną, gdzie zastały Świętego Mikołaja z ogromnym workiem prezentów. Wszystkie dzieci były grzeczne w minionym roku, dlatego też każde dziecko otrzymało paczkę. Przedszkolaki dziękowały Mikołajowi za prezenty wierszykami, kolędami oraz innymi świątecznymi piosenkami. Ten dzień był niezapomniany dla każdego dziecka…

W szkole

Gdy przedszkolaki wspominały w swoich domach zabawę choinkową – nadszedł czas dla uczniów z klas I-VI. Dnia 25 stycznia o godzinie 15.00 rozpoczęli oni wspólnie z wychowawcami, rodzicami oraz pozostałymi nauczycieli i pracownikami szkoły niezapomnianą zabawę. Wszyscy szaleli na parkiecie w rytmie nowoczesnych utworów oraz szalonych zabaw. Mimo mrozu na zewnątrz, na sali gimnastycznej panowała gorąca atmosfera. Oczywiście, momentem kulminacyjnym okazała się wizyta Świętego Mikołaja, który przyniósł prezenty dla wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły. W zamian za prezenty Święty Mikołaj został obdarowany pięknymi wierszami, piosenkami, kolędami oraz wspólną zabawą.
Bal choinkowy dostarczył uczniom i wszystkim gościom wielu przyjemnych wrażeń. Był to mile spędzony czas w gronie rodzinnym, a zarazem wspaniała integracja ze środowiskiem szkolnym. Zabawa trwała do godziny 19 i dla niektórych było to zdecydowanie za krótko!!!

Comments are closed.