NASZE PROJEKTY

Biegi przełajowe w Pułtusku 2014

Biegi przełajowe w Pułtusku

W dniu 8 maja 20-osobowa reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Drążdżewie wzięła udział w XI Międzynarodowych Biegach Przełajowych im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. W zawodach uczestniczyło ok. 900 biegaczy. Jak co roku celem zawodów była popularyzacja biegania i aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży szkolnej, popularyzacja idei olimpijskiej oraz włączanie dzieci do sportu masowego. Głównymi sponsorami spotkania byli pani Irena Szewińska – członek MKOL i wiceprezes PKOL, Burmistrz Miasta Pułtusk, Zespół Szkół nr 4 z klasami sportowymi w Pułtusku oraz Młodzieżowy Klub Sportowy w Pułtusku.
Na zawodach panowała wspaniała atmosfera. Zawodnicy mieli możliwość na żywo zobaczenia, zrobienia zdjęć, otrzymania autografu, gratulacji na podium od Ireny Szewińskiej i otrzymaniu wspaniałych nagród ufundowanych przez firmę Samsung (1 miejsce tablet, 2 miejsce telefon i 3 miejsce aparat fotograficzny). Irena Szewińska specjalizowała się w biegach sprinterskich. Zdobyła wiele medali na igrzyskach olimpijskich i na mistrzostwach Europy. W latach 1965 – 1979 zdobyła 26 tytułów z mistrzostw Polski na 100 m, 200 m, 400 m, w sztafecie 4 x 100m oraz w skoku w dal. Najlepiej z naszej szkoły zaprezentowali się:
1 – miejsce Weronika Gałązka w kategorii 2005 i młodsi (300m)
4 – miejsce Jakub Purzycki w kategorii 2005 i młodsi (300m)
Pozostali uczniowie również walczyli wytrwale, za co im dziękujemy, że tak dzielnie reprezentowali naszą szkołę.

Comments are closed.