NASZE PROJEKTY

Dzień Mamy i Taty 2014

DZIEŃ MAMY I TATY
26 maja 2014 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Edwarda Rolskiego w Drążdżewie odbył się „Dzień Mamy i Taty”. Do tego dnia cała społeczność szkolna przygotowywała się przez dłuższy czas z wielkim zapałem. Na uroczystość przybyli zarówno rodzice dzieci przedszkolnych, jak też rodzice uczniów klas I-VI. Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 12.00 przemówieniem Pani Dyrektor – Barbary Kluczek, która serdecznie powitała przybyłych gości i zaprosiła na koncert życzeń w wykonaniu uczniów.
W trakcie uroczystości dla zaproszonych rodziców został przygotowany poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz cukierków. Jako pierwsi wystąpili najmłodsi koledzy i koleżanki, czyli grupa „Motylki”. Przedszkolaki śpiewając piosenkę zabrały wszystkich zgromadzonych na rowerową majówkę, wyrecytowały wierszyk dla swoich mam oraz zaśpiewały piosenkę dla kochających tatusiów. Następnie wystąpiła grupa „Truskawki”, która również wyrecytowała wiersz dla swoich rodziców i zatańczyła niepowtarzalny układ taneczny „Macarena”. Kolejna grupa przedszkolna „Biedronki” również zaskoczyła publiczność recytując, śpiewając i tańczący układ taneczny „Dżungla”. Gdy mali artyści zakończyli wspaniałe występy nadszedł czas na uczniów naszej szkoły. Podczas występów nie brakowało życzeń, piosenek (również w języku angielskim), scenek oraz układów tanecznych. Kulminującym pokazem okazało się przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy VI pt. „Jak mama tatę poznała”. Widownia bawiła się niesamowicie, a zarazem zebrani rodzice byli dumni ze swoich pociech. Na koniec Pani Dyrektor jeszcze raz złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim obecnym mamom i tatom oraz poprosiła o powstanie uczniów w celu odśpiewania wspólnego „Sto lat”! Na koniec dzieci wręczyły swoim niezastąpionym rodzicom drobne upominki w postaci kwiatków, laurek i serduszek. Ten dzień był wyjątkowo osobisty w naszej szkole. Dzięki tej uroczystości artyści mogli wyrazić swoim rodzicom, a w szczególności swoim mamom wdzięczność za miłość, ciepło domowej atmosfery oraz trud wychowania.

Comments are closed.