NASZE PROJEKTY

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca 2014 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I-VI w Publicznej Szkole Podstawowej im. Edwarda Rolskiego w Drążdżewie. O godzinie 8.00 w tej intencji została odprawiona msza święta w Kościele parafialnym w Drążdżewie. Ksiądz Leszek Kamiński modlił się w intencji dzieci, nauczycieli i rodziców oraz przypominał o tym, aby dla każdego z nich Pan Bóg był wakacyjnym drogowskazem. Po mszy świętej wszyscy udali się na salę gimnastyczną w budynku szkoły. Pani dyrektor-Barbara Kluczek powitała serdecznie wszystkich zebranych, a mianowicie: pana wójta Pawła Ruszczyńskiego, ks. Leszka Kamińskiego, przewodniczącą rady rodziców panią Annę Kruk, wszystkich nauczycieli i rodziców, pracowników obsługi, a w szczególności uczniów klas I-VI.
Na wstępie uroczystości pan wójt wręczył nagrody dwóm uczniom z naszej szkoły w postaci stypendium za najlepsze wyniki w nauce w minionym roku szkolnym. Nagrody otrzymali chłopcy z klasy szóstej Kacper Matjasik i Szymon Larenta, którzy uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”. Kacper został laureatem w etapie wojewódzkim konkursu, natomiast Szymon jest finalistą tego konkursu.
Pan Wójt życząc wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji z radością poinformował, iż w nowym roku szkolnym nasza szkoła doczeka się nowego sprzętu nagłośniającego.
Dziękujemy bardzo Panu Wójtowi, że pomimo wielu obowiązków znalazł czas by być z nami na zakończeniu roku szkolnego.
Następnie pani dyrektor podsumowała cały rok pracy w szkole oraz przedstawiła jej efekty w postaci średnich ocen z poszczególnych klas. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego jednym z najważniejszych jej punktów było uroczyste pożegnanie uczniów klasy VI. Przedstawili oni krótki występ dziękując pani dyrektor, nauczycielom, pozostałym pracownikom oraz młodszym kolegom i koleżankom za spędzone lata w tej szkole. Każdy uczeń klasy VI otrzymał szarfę z rąk wychowawcy pani Anieli Szewczak, stając się w tym momencie absolwentem szkoły. Był to bardzo wzruszający moment i niejednej osobie zakręciła się łza w oczach. Młodsi uczniowie z klasy V również żegnali starszych i bardziej doświadczonych kolegów życząc im powodzenie w nowej szkole. Zakończenie roku szkolnego było również ważnym momentem dla uczniów klasy III, ponieważ tego dnia zakończyli oni etap edukacji wczesnoszkolnej. Następnie nadszedł moment wręczenia świadectw przez wychowawców uczniom, którzy zdobyli najlepsze wyniki w nauce w minionym roku szkolnym. Podziękowań i braw nie było końca w stronę uczniów za pracę w samorządzie szkolnym, czytelnictwo oraz stuprocentową frekwencję. Pani dyrektor dziękowała również rodzicom za życzliwą współpracę w minionym roku szkolnym i składała na ich ręce serdeczne podziękowania. Po uroczystościach na sali gimnastycznej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas w celu wręczenia pozostałych świadectw. W tym momencie pani dyrektor uznała rok szkolny 2013/2014 za zamknięty, życząc tym samym udanego i bezpiecznego odpoczynku podczas wakacji.
Justyna Rupińska

Comments are closed.