NASZE PROJEKTY

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

W poniedziałek 1 września 2014 r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Po dwumiesięcznych wakacjach przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły, opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszej nauki, powitali szkołę.
1 września to data szczególna w życiu Polaków – stanowi z jednej strony rozpoczęcie nowego roku szkolnego, a z drugiej przypomina o bolesnym, ale jakże ważnym wydarzeniu z historii naszego kraju – wybuchu II Wojny Światowej.
Inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się uroczystą Mszą Św. o godz. 8:00 w parafialnym kościele z udziałem pocztu sztandarowego, którą odprawił ks. proboszcz Leszek Kamiński. Ks. modlił się o Boże błogosławieństwo dla dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców, poświęcił i pobłogosławił tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów.
Następnie wszyscy udali się do szkoły. Na początek oddano honory symbolom narodowym i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała pani dyrektor Barbara Kluczek, która przedstawiła kadrę pedagogiczną, przekazała informacje o najważniejszych zadaniach na nowy rok szkolny, zwróciła uwagę na bezpieczeństwo i życzyła wszystkim sukcesów.
Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.
Niech Nowy Rok szkolny przyniesie wiele wrażeń, przyczyni się do pogłębienia wiedzy oraz pozwoli wzrastać w mądrości.

Comments are closed.