NASZE PROJEKTY

Zajęcia profilaktyczne

Lekcja ekologii

W środę, 17 września 2014 r. naszą szkołę odwiedziła z firma Next z Nowego Sącza, która dla uczniów z klas IV-VI przedstawiła interesujący film z zakresu ekologii. Uczniowie dowiedzieli się czym jest ekologia, jakie są odnawialne i nieodnawialne źródła energii. Film uświadomił potrzebę oszczędza wody i racjonalnego gospodarowaniu zasobami mineralnymi. Ponadto dzieci dowiedziały się, co należy robić, aby oszczędzać energię. Widzowie z zainteresowaniem śledzili zastosowanie recyklingu i jak należy segregować odpady. Dzieci zrozumiały, że pracowitość, rozsądek i racjonalne działanie zawsze się opłaci. Tematyka ekologiczna jest ważna, a przekazana w formie obrazowej na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Bezpiecznie z prądem

Młodsze dzieci z klas I – III oraz grupy przedszkolne obejrzały bajkę o prądzie elektrycznym.. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści chłopca, który przedstawił, jak należy oszczędzać prąd, jakie sytuacje związane z prądem mogą być dla nich niebezpieczne oraz jak należy zachowywać się w czasie burzy. Po wyświetleniu filmu pani prowadząca przeprowadziła z dziećmi ciekawą pogadankę o prądzie elektrycznym. Mali słuchacze z chęcią udzielali odpowiedzi oraz zadawali zaskakujące pytania. Dziękujemy za tak miłe i pouczające spotkanie.

Comments are closed.