NASZE PROJEKTY

Spotkanie autorskie z Tomem Justyniarskim

Publiczna Szkoła Podstawowa w Drążdżewie w poniedziałek 18 kwietnia 2016 r gościła w swoich progach Toma Justyniarskiego – pisarza, obrońcę zwierząt i autora nowo wybranej lektury szkolnej „Psie troski, czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca”.
W konkursie ogłoszonym przez MEN „Wybierzmy wspólnie lektury”, książka „Psie troski” wskazana została przez rodziców i nauczycieli jako najlepsza lektura.
Dużym zainteresowaniem cieszył się drugi gość, z którym pan Justyniarski przybył na spotkanie, a mianowicie pies rasy Chihuahua, który wabił się Lusia. W spotkaniu uczestniczyły również panie z Publicznej Biblioteki Samorządowej w Krasnosielcu – dyrektor biblioteki pani Krystyna Wierzbicka – Rybacka i pani Krystyna Suchołbiak – pracownik filii bibliotecznej w Drążdżewie.
Pisarz przekazał najmłodszym trzy istotne spostrzeżenia, które posłużyły mu podczas pisania tej książki:
– zwierzęta to nasza rodzina,
– zwierzęta czują tak jak my,
– zwierzęta mówią swoim językiem, musimy je rozumieć.
Głównym przesłaniem spotkania było wskazanie dzieciom, jak ważny jest świat zwierząt, one potrzebują naszej przyjaźni. Autor podkreślił, że nasze czworonogi potrafią wiernie służyć oraz kochać, jednak oczekują od nas tego samego.
Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem i z dużym zainteresowaniem słuchali różnorodnych przykładów i porad na temat wychowywania i dbania o zwierzęta.
Autor zachęcał do przeczytania prezentowanej lektury, gdyż w niej znajdziemy odpowiedzi na częste pytania – jak obdarzyć naszego pupila miłością i jak z nim postępować, aby był zdrowy i dzielił wszystkie radości z nami.
Warto podkreślić, że Tom Justyniarski to nie tylko pisarz ale także ornitolog i przyrodnik oraz rzecznik prasowy Towarzystwa Obrony Zwierząt w Polsce.
Na zakończenie wszyscy chętni mogli nabyć najnowszą książkę pisarza wraz z osobistą dedykacją i pamiątkowym autografem. Dochód ze sprzedaży książek przekazany zostanie do Towarzystwa Obrony Zwierząt w celu pomocy zwierzętom.
Dziękujemy bardzo p. Krystynie Wierzbickiej – Rybackiej za zorganizowanie dla uczniów naszej szkoły tego niecodziennego spotkania.

Comments are closed.