NASZE PROJEKTY

Zwiedzamy Warszawę

W poniedziałek 16 maja 2016 r odbyła się jednodniowa wycieczka z Drążdżewa do Warszawy uczniów klas I a, I b i klasy II. Na wycieczkę uczniowie pojechali pod opieką nauczycieli: Elżbiety Szewczak, Bożeny Kołakowskiej, Anny Zega i Michała Walaska.
Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Widzieliśmy Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo-klasycystycznym. Spacerowaliśmy po Rynku Starego Miasta. Po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki.
Następnie udaliśmy się do manufaktury słodyczy „Cukier – Lukier”. Tam mieliśmy okazję przyjrzeć się temu, w jaki sposób powstają ręcznie robione słodycze. Dowiedzieliśmy się także jak to jest z różnorodnością kolorów łakoci, skąd pochodzą poszczególne barwniki oraz co jest „tajemnym” składnikiem lizaków. Każdy z uczniów miał też możliwość samodzielnego zrobienia własnego lizaka – które pięknie zapakowane, opatrzone i podpisane trafiły później do bliskich ich twórców oraz ich samych.
Następnie udaliśmy się do ogrodu zoologicznego. Zwierzęta żyjące w ZOO wywarły na dzieciach ogromne wrażenia. Najbardziej uczestnikom podobały się małpy, goryle, lwy, słonie. Zwiedzający mieli okazję podziwiać rozmaite gatunki ptaków i ssaków zamieszkujących cały świat. Uzupełnieniem pokazu były ciekawostki z ich życia umieszczone na tablicach i w gablotach na trasie spaceru. Dzieci podziwiały słonie, żyrafy, rekiny, krokodyle, lwy, hipopotamy, pelikany, nosorożce, sowy i wiele innych gatunków zwierząt.
Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Mcdonalds w Nieporęcie. Oprócz posiłku dla dzieciaków czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci spędziły przyjemnie czas w strefie zabaw „Gym&Fun”, gdzie mogły pograć na mini boisku do koszykówki, pobiegać na torze do biegu z przeszkodami, czy też wystartować w wyścigu rowerowym.
Z wycieczki wróciliśmy o godz. 19:00. Na dzieci z utęsknieniem czekali już rodzice. Wszyscy bezpiecznie rozeszli się do domów, aby opowiedzieć rodzicom o swoich przeżyciach.
Wycieczka była udana. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy te piękne miasto.

Comments are closed.