NASZE PROJEKTY

Wielkanocne spotkanie

W środę 12 kwietnia 2017 r, tuż przed wiosenną przerwą świąteczną, uczniowie, pracownicy i nauczyciele szkoły podstawowej w Drążdżewie spotkali się na wspólnym apelu. Pani dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Odczytała również nadesłane dla nas życzenia świąteczne od pana Michała Giersa – dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce, życzenia od Caritas Diecezji Łomżyńskiej, ze Starostwa Powiatowego w Makowie Maz. oraz od pana Wójta Pawła Ruszczyńskiego. Apel był też okazją do podziękowań i wręczenia nagród uczniom, którzy reprezentowali szkołę w konkursach związanych z Wielkim Postem i Wielkanocą. Był to Przegląd Pieśni Wielkopostnych w Amelinie, na którym wystąpił nasz chór szkolny, zespół oraz solistka. Szkolne spotkanie było okazją, by jeszcze raz wysłuchać pieśni wielkopostnych, uczniowie zaśpiewali: „Rozpięty na ramionach”, „Ty tylko mnie poprowadź” i „Wierzę w Ciebie Panie”. Nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursów plastycznych. Dzieci z oddziałów przedszkolnych za prace wykonane na konkurs „Różaniec – skuteczna broń w walce” otrzymały nagrody rzeczowe – materiały plastyczne. Natomiast wyróżnienia i nagrody rzeczowe w konkursie „Pastuszkowie fatimscy – 100 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie” otrzymały 2 uczennice z naszej szkoły: Anna Heromińska z kl II „b” i Magdalena Płoska z kl II „a”. Uczniowie klas starszych za prace na konkurs „Od Lolka do Papieża Jana Pawła II” również otrzymali nagrody rzeczowe. W tym dniu nastąpiło podsumowanie osiągnięć sportowych uczniów w siatkówce i unihokeju, w tych zawodach nasze szkolne drużyny zajęły III miejsca. Wywalczyli brązowe medale oraz puchary dla szkoły.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom oraz ich opiekunom, którzy reprezentują naszą szkołę w różnorodnych zawodach i konkursach.

Comments are closed.