NASZE PROJEKTY

Jasełka

22 grudnia 2017 r, w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną w naszej szkole odbyły się uroczyste Jasełka. Już od kilku dni w klasach panowała świąteczna atmosfera i ożywienie, uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami zasiadali do klasowych wigilii.
W piątek, na uroczystym świętowaniu narodzin Bożej Dzieciny spotkali się uczniowie, dzieci z oddziałów przedszkolnych, nauczyciele, pracownicy szkoły, zaproszeni goście oraz rodzice. Wśród zaproszonych gości byli: ks. Leszek Kamiński – proboszcz parafii Drążdżewo, p. Jolanta Topa – przewodnicząca Rady Rodziców, p. Krystyna Suchołbiak z biblioteki publicznej.
Na początek głos zabrała p. dyrektor, Barbara Kluczek, która powitała wszystkich i złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczno – noworoczne, po czym zaprosiła do obejrzenia „Jasełek” przygotowanych przez uczniów pod kierunkiem p. Jolanty Gacioch, p. Marcina Gutowskiego i p. Michała Walaska.
Występom towarzyszyło przesłanie, iż „Boże Narodzenie zaczyna się w naszych sercach”.
Młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem, przedstawili historię narodzenia Jezusa. Wywołali atmosferę zadumy oraz radość płynącą ze zbliżających się Świąt. Uczniowie wcielili się w rolę Maryi, Józefa, gospodarzy, aniołów i pasterzy oddających pokłon Bożej Dziecinie. Wszystkich zgromadzonych zachwyciły pomysłowe stroje i wzruszyły pięknie śpiewane kolędy i pastorałki.
Na koniec ks. proboszcz Leszek Kamiński podkreślił duchowe znaczenie Świąt Bożego Narodzenia i złożył wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne.
Uroczystość przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja Świąt Bożego Narodzenia.

Comments are closed.