NASZE PROJEKTY

Wycieczka do Milanówka i Warszawy

We wtorek 15 maja 2018 dzieci z oddziałów przedszkolnych z Drążdżewa pod opieką p. M. Zuzelskiej, p. A. Mizerek, p. J. Rupińskiej, p. M. Walaska i p. C. Krawczyk wybrały się na wycieczkę do Milanówka i Warszawy. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie fabryki Krówek w Milanówku. Zwiedzanie rozpoczęło się od założenia profesjonalnych fartuszków, chroniących przed możliwymi zabrudzeniami podczas wizyty w fabryce. Dzieci obejrzały ogromne maszyny służące do wytwarzania cukierków. Pracownicy fabryki zdradzili im jak powinna wyglądać i smakować prawdziwa krówka. Objaśnili proces produkcji, przedstawili pracownice fabryki, które potrafiły zapakować do 80 kg krówek dziennie każda. Podstawowe składniki krówek to mleko, cukier i masło. Wszystko trafia do dużego kotła i jest mieszane i gotowane przez godzinę, aż do osiągnięcia temperatury 115 stopni Celsjusza. Gorąca, aromatyczna masa krówkowa jest następnie przelewana do wielkich form, mających kształt sporych stołów i tam sobie spokojnie stygnie i gęstnieje przez 2 godziny. Kiedy już odpowiednio stężeje jest krojona na prostokąty i spłaszczana w specjalnej wałkownicy do grubości, którą mają gotowe cukierki. Potem prostokąty są cięte na długie paski i trafiają na duży stół, przy którym pracownicy sprawnie kroją je na małe cukierki, a kilka pań zawija cukierki w takim tempie, że „świstak może się schować”. Wszystko jest robione ręcznie. Najmilszym i zarazem najsłodszym momentem była możliwość spróbowania z taśmy produkcyjnej świeżo zrobionej krówki. Następnie każde dziecko zaprojektowało swoje opakowanie, w które następnie zawinęło cukierka – krówkę. Aktywnością kończącą atrakcyjną wizytę w Fabryce Krówek Ciągutek była praca plastyczna „Krowa”. Rysunki dzieci tak bardzo się spodobały, że zostały obdarowane małymi paczuszkami krówek ciągutek.
Po zwiedzeniu fabryki krówek udaliśmy się do baru mlecznego „Bambino” w Warszawie, gdzie zjedliśmy pyszny obiadek.
Następnie wędrowaliśmy śródmieściem Warszawy podziwiając wysokie gmachy budynków i zabytki stolicy. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia przed Pałacem Kultury i Nauki, po czym wyruszyliśmy autokarem do Pluszakolandii.
Tam na dzieci czekało na miejscu wiele atrakcji. Na początku dzieci odwiedziły „Wesołe zoo”, w którym jeździły na wielkich elektrycznych pluszakach. Każda kolejna atrakcja sprawiała uczestnikom wycieczki dużą frajdę i uśmiechy na buziach były coraz szersze. Dużym zainteresowaniem cieszył się „Park wodny”, a w nim regaty na kolorowych pontonomotorówkach, ręcznie napędzanych łódkach, zabawa w powietrznej kuli na wodzie. Dużym zainteresowaniem cieszył się przejazd kolejką pluszakową. Nadmiar energii dzieci spożytkowały na pompowanym zamku i dużej trampolinie.
W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory, wszyscy wzajemnie dzielili się wrażeniami z wycieczki. Zadowoleni i pełni pozytywnych doznań wróciliśmy do Drążdżewa. Wycieczka była udana. To był niezapomniany dzień, pełen radosnych i emocjonujących wrażeń.

Comments are closed.