NASZE PROJEKTY

Na 100-lecie Niepodległości

Tydzień poprzedzający obchody związane z Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę nasze przedszkolaki spędziły na poznawaniu i utrwalaniu najistotniejszych informacji dotyczących naszej Ojczyzny. Każdego dnia miały wiele do zrobienia: malowały kartkę barwami Flagi Polskiej, wycinały Orła, by potem go wykleić białą bibułą, układały ogromne puzzle i udało im się ułożyć Godło Polskie. Poznały również postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Malowały kolorowankę z wizerunkiem jego ulubionego zwierzęcia – Kasztankę. W czwartek odbył się pokaz mody Polskiej i Spacer dla Niepodległej. Dzień wcześnie dzieci wspólnie z rodzicami wykonały chorągiewki, by podczas spaceru w czwartek wręczyć te flagi ludziom mieszkającym w Drążdżewie. W piątek wzięły udział w uroczystym apelu. Mamy nadzieję, że tydzień z historią Polski choć odrobinę ułatwi naszym przedszkolakom zrozumienie jak ważnym wydarzeniem jest nasza niepodległość.

Wychowawca M. Zuzelska

Comments are closed.