NASZE PROJEKTY

O bezpieczeństwie w Dniu Dziecka

W piątek 31 maja 2019 r w Krasnosielcu odbył się „Dzień dla bezpieczeństwa”, w którym uczestniczyli uczniowie klas V – VIII z naszej szkoły. Impreza zorganizowana została przez makowską policję oraz Urząd Gminy w Krasnosielcu z okazji Dnia Dziecka. Zaproszono na nią zaprzyjaźnione służby: Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim, Nadleśnictwo Parciaki, Zakład Karny w Przytułach Starych i 5 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej w Ciechanowie. Policjanci, strażacy, żołnierze oraz funkcjonariusze zakładu karnego i nadleśnictwa zaprezentowali dzieciom sprzęt służbowy. Każdy mógł usiąść w policyjnym radiowozie, wozie strażackim i wozie wojskowym, porozmawiać przez stację oraz włączyć dźwięk syreny. Dzieci mogły skorzystać z symulatora jazdy na motorze, odbić swoje odciski palców, poczuć się jak prawdziwi strażacy i lać wodą z węża strażackiego. Przygotowano wiele konkursów i zabaw. Między innymi rowerowy tor przeszkód przeprowadzony przez policjantów makowskiej drogówki, sprawnościowy tor przeszkód dla młodszych i starszych dzieci przeprowadzony pod okiem funkcjonariuszy prewencji makowskiej policji. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy. Odbyło się także uroczyste ogłoszenie wyników konkursu na „Projekt maskotki makowskiej policji”. Z pośród 164 prac nadesłanych do makowskiej komendy wyłoniono trzy pierwsze miejsca oraz dodatkowo wyróżniono 7 prac. Celem realizacji tego przedsięwzięcia było wyłonienie autora najciekawszej pracy artystycznej, dotyczącej wizerunku przyjaznej maskotki promującej makowską Policję, wykorzystywanej podczas różnego rodzaju działań profilaktycznych Policji. Komisja konkursowa nagrodziła również prace naszych uczniów: III miejsce zajęła Lena Jeziorek z kl. II, a wyróżnienie otrzymała Wiktoria Jaworska z kl. IV „b”. Ten dzień był dla dzieci pełen pozytywnych wrażeń i mnóstwa atrakcji.

Comments are closed.