NASZE PROJEKTY

Mikołajki

Mikołajki w przedszkolu
6 grudnia to szczególnie wyjątkowy dzień dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Najmłodsi przygotowują się do niego bardzo starannie, wcześniej wykonują prace plastyczne związane z mikołajkami, dekorują wraz z paniami salę oraz uczą się wierszy i piosenek. W tym roku Mikołaj odwiedził dzieci, kiedy spały jeszcze w swoich domach. Dobrze, że dzień wcześniej przygotowały się i każdy przedszkolak zostawił swój przedszkolny but pod choinką… W dniu Mikołajek, tuż po wejściu do przedszkola – dzieci zobaczyły, że ich buty zostały wypełnione upominkami od Mikołaja. Była to ogromna radość. Mikołaj zostawił dla dzieci list, w którym pochwalił je za dobre sprawowanie oraz poczęstował się ciasteczkami i mlekiem, które przygotowały przedszkolaki. Dzieci jeszcze długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, kilkakrotnie oglądały upominki i zerkały w okno z nadzieją, że Mikołaj jeszcze je odwiedzi. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia i słodki poczęstunek.

Wesołe Smyki

Misie

klasa I

Mikołajki w klasie I

6 grudnia w dniu mikołajek bibliotekarz p. Michał Walasek przeprowadził z uczniami klasy I zajęcia czytelniczo-biblioteczne poświęcone św. Mikołajowi. Dzieci poznały legendę o św. Mikołaju. Wysłuchały piosenek poświęconych św. Mikołajowi. Wykonywały również pracę plastyczną – „Broda św. Mikołaja” za pomocą waty, kleju, ołówka, bibuły, kredek i innych materiałów. Ponadto obejrzały film o przygodach św. Mikołaja. Zajęcia uczniom bardzo się spodobały, a ich prace zostały wyeksponowane na gazetce klasowej.

Klasa VIII

Mikołajki w klasie VIII

W czwartek 5 grudnia 2019 r uczniowie klasy ósmej wspólnie ze swoją wychowawczynią, panią Edytą Grabowską obchodzili mikołajki klasowe. Uczestnicy mikołajek zasiedli do wspólnego stołu. Nie zabrakło pizzy i różnorakich słodkich napoi. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość uczestnictwa w grze komputerowej „FIFA 20”. Ta komputerowa gra to kolejna odsłona popularnego cyklu symulatorów piłkarskich zapoczątkowanych w 1993 roku. Rozwija formułę wypracowaną przez poprzednie gry z cyklu, oferując zabawę zarówno dla pojedynczego gracza, jak i dla fanów rozgrywek wieloosobowych. Na zakończenie wszyscy obejrzeli starą kultową komedię polską: „Sami swoi”.

Comments are closed.