NASZE PROJEKTY

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia, ludzie na całym świecie jednoczą się w swoich działaniach i staraniach, aby poprawić stan czystości naszej błękitnej planety i niwelować skutki bardzo szkodliwych działań, które codziennie na całym świecie mają miejsce. Planeta Ziemia to miejsce życia roślin, zwierząt i człowieka. Z tej okazji w czwartek 21 kwietnia 2022 r w naszej szkole odbył się apel ekologiczny, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna z panią dyrektor Barbarą Kluczek. Uczniowie pokazali w jaki sposób należy dbać o naszą planetę Ziemię. Podkreślili znaczenie ochrony przyrody. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się 2 konkursy plastyczne. Pierwszy z nich, przeznaczony dla uczniów klas I- III dotyczył zaprojektowania plakatu o tematyce ekologicznej. Uczniowie klas IV-VIII zaprojektowali grafikę koszulki o tematyce ekologicznej. Po apelu wszyscy wyruszyliśmy na sprzątanie terenu wokół szkoły. Wyposażeni w worki i rękawice zbieraliśmy śmieci, by pięknie i czysto było wokół nas. Przedszkolaki sprzątali plac zabaw. Dzieci z młodszych klas sprzątały podwórko, parking i boisko szkolne, natomiast starsi uczniowie miejsca przy drodze w pobliżu szkoły, przystanek. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Uroczystość przygotowały panie – Hanna Kęszczyk oraz Małgorzata Czarnecka.

Comments are closed.